OPIS GRY


  1. URUCHOMIENIE GRY
  2. GRANIE
  3. WYNIKI
  4. SUPER GŁOWA
  5. NAJLEPSZE WYNIKI W INTERNECIE
  6. KOPYRAJTY
1. URUCHOMIENIE GRY

Gra jest przeznaczona dla środowiska DOS, czyli można ją uruchomić w każdym Windows'ie (oprócz NT). Należy najpierw ściągnąć i rozpakować plik snake2000.zip. Powstanie wówczas katalog snake2000 a w nim pliki: snake.exe (262671 B) i snake.ico (766 B). Przed uruchomieniem gry (plik snake.exe) należy we właściwościach programu zaznaczyć tryb pełno-ekranowy.

Powrót2. GRANIE

Gra jest bardzo skomplikowana i tylko niesamowite umysły poradzą sobie z jej obsługą. Należy sterować dosyć paskudnym zwierzęciem - wężem dusicielem, który udusić potrafi jedynie siebie. Niestety, do obsługi będą potrzebne aż cztery klawisze (standardowo strzałki). Jeżeli ktoś na klawiaturze nie ma aż czterech klawiszy to nie będzie miał okazji zasmakować zjadania żółtych prostokątnych bananów. Właśnie o to chodzi, żeby zjadać te banany i trzeba to robić dosyć szybko, gdyż po dłuższym okresie niejedzenia zostaną dostarczone następne. Przy takim jedzeniu wąż się wydłuża. Niestety, nie wolno zjadać murów ani siebie, gdyż powoduje to utratę życia. W momencie zjedzenia ostatniego banana otwierają się drzwi do miejsca, gdzie król chodzi piechotą (toaleta). Trzeba tam jak najszybciej wjechać tym wężem. W taki sposób przechodzi się do następnej planszy. W grze jest 45 toalet (tyle jest poziomów do przejścia). Podczas obżerania się bananami można natrafić na inne mrugające dziwactwa. Przeważnie po zjedzeniu takiego czegoś łatwiej przejść dany etap, ale nie zawsze. Jeżeli twój umysł zrozumiał o co biega w tej grze to chyba nie odmówi sobie przyjemności sprawdzenia ile z tej instrukcji jest prawdą. Powodzenia w drodze do toalety.

Powrót3. WYNIKI

Punktowanie zależy od wybranego poziomu trudności. Należy pamiętać, że na poziomie łatwym nie zdobędzie się tylu punktów, co na poziomie trudnym. Żeby zobaczyć statystykę gracza, który jest wpisany na liście NAJLEPSZYCH WYNIKÓW należy wcisnąć klawisz odpowiadający numerowi jego pozycji. Na przykład gracz na miejscu drugim - klawisz 2 lub F2.

Powrót4. SUPER GŁOWA

Po przejściu całej gry (45 poziomów) z przynajmniej 15000 punktami może pojawić się 'KOD NA SUPER GŁOWĘ'. Super głowa to nic innego jak fioletowy łeb. Żeby uaktywnić tą opcję należy wejść do opcji INFO i wpisać otrzymany kod korzystając z klawiatury umieszczonej pod eFami (F1, F2 ...). Kod ten działa tylko na komputerze, na którym został pokazany.

Powrót5. NAJLEPSZE WYNIKI W INTERNECIE

Wpisywanie na listę najlepszych wyników zostało wstrzymane. Jest to spowodowane powstaniem CRACK'a do gry Snake 2000, dzięki któremu można uzyskać bardzo wysokie wyniki w sposób nieuczciwy. Podczas pisania gry nie znałem się na profesjonalnym szyfrowaniu danych, dlatego sposób zapisu wyników został złamany. Nie będę już modyfikował gry. Wyniki na stronie są końcowe, wpis na listę jest już niemożliwy.

Powrót6. KOPYRAJTY

Gra jest programem typu FREE WARE. Można ją kopiować i rozdawać bez ograniczeń. Zabrania się jedynie dokonywania zmian w kodzie gry.

Powrót